Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Explicatie art.22 legea 7/1996
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Explicatie art.22 legea 7/1996

Art. 22
Inscrierea unui drept se poate efectua numai:
a) impotriva aceluia care, la inregistrarea cererii sale, era inscris ca titular al dreptului asupra caruia inscrierea urmeaza sa fie facuta;
b) impotriva aceluia care, inainte de a fi inscris, si-a grevat dreptul, daca amandoua inscrierile se cer deodata.

Nu inteleg! Sora mea e titulara de drept a imobilului din data de 08.09.10(actele au fost insa semnate dindata de 26.08.10) iar cererea de inscriere a existentei procesului are trecut jos in stanga la pagina data de 09.09.10, iar procesul a fost deschis la data de 02.09.10 impotriva fratelui meu nu a surorii mele . Explicati-mi va rog cum sa interpretez aliniatul de mai sus din legea 7/1996.
chiar am nevoie de un raspuns, un punct de vedere cat mai repede posibil. Va rog