Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... constructie casa pe teren extravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

constructie casa pe teren extravilan

buna ziua.am cumparat anul trecut 1000 m de teren extravilan,cu promisiunea ca o sa se treaca in intravilan si voi putea construi.acum am mers la primarie si am aflat ca unde am eu terenul nu a fost prins in pud.eu cu toate astea vreau sa construiesc,ca de asta am cumparat terenul si m-a costat un pic[mai mult}.as vrea sa stiu ce riscuri imi asum daca voi construi?vreau sa precizez ca pe langa mine mai sunt 3 case ridicate.va multumesc
Nu veti putea obtine autorizatie de constructie. Astfel, daca construiti se poate dispune amendarea dv si ridicarea constructie de catre Primarie sau Inspectoratul teritorial in Constructii.
pai doar e terenul meu,de ce sa o darame?in cazul asta le darama pe toate care sunt in aceasta situatie?am citit tot pe forum ca nu au voie sa le darame.
exista riscul sa va demoleze primaria casa daca veti construi fara autorizatie.
ma scuzati,dar pe terenul meu,proprietate privata,de ce sa o darame?nu trebuiau cei de la primarie sa prinda in plan urbanistic toate terenurile si acele case care sunt deja constriute???
ma scuzati,dar pe terenul meu,proprietate privata,de ce sa o darame?

Pentru ca o construiti fara autorizatie.
nu trebuiau cei de la primarie sa prinda in plan urbanistic toate terenurile si acele case care sunt deja constriute???

Cereti o copie a PUG, iar daca nu este prinsa parcela dumneavoastra puteti sa intocmiti o documentatie dumneavoastra.