Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxele de judecata
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxele de judecata

Am un dosar penal terminat, in sensul fond, apel, recurs. S-a dat sentinta definitiva cu suspendare. Cu serviciul de probatiune...etc... termen de incercare de 6 ani. {ana aici nimic iesit din comun. Numai ca sentinta la rescurs a fost data in mai. Nu mi-a venit nimic acasa, si acum m-am speriat ca mi-a spus cineva ca daca nu am achitat taxele de judecata, pot avea repercursiuni, in sensul ca se si poate ajunge la dosar penal daca nu ai platit? asta va intreb cine ma poate ajuta, ca nu as vrea sa o "dau in bara" pentru niste taxe.
Mergeti la instanta de recurs si solicitati o copie legalizata de pe hotarare, asta in conditiile in care dosarul nu a plecat din arhiva recursului in arhiva fondului.
Dupa ce luati la cunostinta de hotarare, mergeti si platiti.