Forum Discuţii juridice Executare silită buna ziua
Discuție deschisă în Executare silită

buna ziua

am intrat in posesia unui act de adjudecare, l am intabulat si inscris la Primarie. ce trebuie sa fac de acum incolo pentru a intra in imobil? tin sa mentionez ca fostul proprietar e mai mult plecat de acasa si e un pic mai nebun va multumec!
Daca fostul proprietar nu intelege sa evacueze de buna voie imobilul, va trebui sa formulati o actiune in evacuare.
daca fac prin executor punerea in posesie a imobilului mai trebuie autorizatie data de Judecatoria pentru patrundere in imobil?? asa am inteles de la Executor ca ar merge mai repede decat evacuarea! dar intrebarea mea e.. ca am act de intabulare.. deci...