Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... birou de credite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

birou de credite

cine stie care sunt bancile care nu verifica la acordarea de credite persoane fizice Biroul de Credite? consultarea Biroului de Credite va fi obligatorie si cand se vor contracta credite de la bancile europene?
ContSters48540, utilizator
Din ceea ce stiu eu, toate bancile verifica aceasta evidenta a rau-platnicilor.
Modificarea legislativa consta in faptul ca bancile vor fi obligate ca anterior anuntarii listei debitorilor, sa notifice persoanele in cauza.
Bancile din UE nu pot verifica, asa ca Ungaria, Bulgaria sau Cehia, poate fi alegerea.:))
si in tara sunt banci care nu controleaza acest lucru #-o ...dar nu pentru toti cei care solicita credite;)
Pai si... cu asigurarile lor ce fac? Nu-si asigura creditele?
:O
De unde stii?
Liliana Gradinaru, Avocat
Vrei sa-mi spui ca pentru demnitari se aplica acest lucru ?#-o ....verificarea rau-platnicilor se face pentru oamenii de rand. Cunosc caz in care o banca din tara nu a verificat acest lucru.
Cornel Vasile, Consilier juridic