avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Elaborare baza de calcul tarife
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Elaborare baza de calcul tarife

Care este baza de calcul pentru stabilirea unui tarif?
Trebuie sa emit un ordin in care se vor prevedea anumite tarife pentru un serviciu si as dori sa stiu cum se pot stabili, in mod legal, tarifele corecte.

Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Emitere factură cu altă unitate de măsură decât ... danar122 danar122 Buna ziua, Sunt traducator autorizat, profesie liberă. Când emit o factură, unitatea de măsură este pagina, dar acum vreau să încep o colaborare cu o ... (vezi toată discuția)
Penalitati de intarziere factura popana popana Buna ziua! In cazul unui contract in care se stipuleaza ca furnizorul plateste penalitati pentru intarzierea livrarii bunurilor contractate, cumparatorul ... (vezi toată discuția)
Calcul pensie de serviciu conf. legii 216/2015 moisezamfir moisezamfir Am lucrat in comert exterior (centrala fostului MCE). Acum sunt pensionar de vechime in munca Ma incadrez in toate prevederile Legii 216/2015. Mi s-a ... (vezi toată discuția)