avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 128/1997 fara sanctiuni?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 128/1997 fara sanctiuni?

Citesc ca un cocosat de cateva ore si nu imi iasa... Legea invatamantului in vigoare - 128/1997 prevede anumite aspecte.
In cazul in care o UNIVERSITATE DE STAT incalca legea 128/97:
- titularizeaza cadre didactice care DE DEPARTE NU indeplinesc conditiile legii;
- schimba statele de functii la jumatatea anului;
- sefi se pun nu se voteaza
etc.
In legea 128/1997 NU SCRIE NICAIERI CE SE INTAMPLA DACA sunt incalcate articolele din cuprinsul ei!
Sesizarea trimisa la Ministerul Educatiei ne arata cat de impotenta este institutia: VA RUGAM SA VA ADRESATI COMISIEI DE ETICA DIN CADRUL UNIVERSITATII RESPECTIVE (?!)(Sic!).
Cel mai recent răspuns: ciprians , utilizator 20:37, 20 Octombrie 2010
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Etica si deontologie - invatamant marza_alexa marza_alexa As vrea sa stiu ce legi exista in Romania, pe domeniul de etica si deontologie in invatamantul universitar, si orice alte legi care ar fi utlie unei comisii de ... (vezi toată discuția)
Validare studii 'spiru haret' daniada daniada Buna ziua. Am terminat cursurile Facultatii de Limba si Literatura Romana - Univ. Spiru Haret, in 2008, la ID, cu anul de inscriere la Universitate - 2004, ... (vezi toată discuția)
Nu inteleg ordonanta guvernului nr. 10/2009 crystynuta 2 crystynuta 2 Buna ziua! Imi cer scuze daca nu am ales categoria potrivita, dar ma simt putin frustrata si nu stiu ce categorie ar fi trebuit sa aleg, potrivita situatiei in ... (vezi toată discuția)