Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 128/1997 fara sanctiuni?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 128/1997 fara sanctiuni?

Citesc ca un cocosat de cateva ore si nu imi iasa... Legea invatamantului in vigoare - 128/1997 prevede anumite aspecte.
In cazul in care o UNIVERSITATE DE STAT incalca legea 128/97:
- titularizeaza cadre didactice care DE DEPARTE NU indeplinesc conditiile legii;
- schimba statele de functii la jumatatea anului;
- sefi se pun nu se voteaza
etc.
In legea 128/1997 NU SCRIE NICAIERI CE SE INTAMPLA DACA sunt incalcate articolele din cuprinsul ei!
Sesizarea trimisa la Ministerul Educatiei ne arata cat de impotenta este institutia: VA RUGAM SA VA ADRESATI COMISIEI DE ETICA DIN CADRUL UNIVERSITATII RESPECTIVE (?!)(Sic!).
~ Conținut șters la cerere ~