Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Etica si deontologie - invatamant
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Etica si deontologie - invatamant

As vrea sa stiu ce legi exista in Romania, pe domeniul de etica si deontologie in invatamantul universitar, si orice alte legi care ar fi utlie unei comisii de etica universitara. Va multumesc!
Statutul cadrelor didactice Legea nr. 127-1997 si Legea invatamintului. De asemenea la nivel de universitate exista o Carta a Universitatii care cuprinde si asemenea reglementari