Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... termene in proces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

termene in proces

Va rog sa-mi spuneti care mai sunt termenele de amanare in prezent intr-un proces de atacare testament...macar asa cu aproximatie.
Daca se ataca un testament de doar o parte din mostenitori instanta cheama toti mostenitorii existenti la mostenire?!
Da.
Termenul difera de la instanta la instanta!
Noi cei care atacam testamentul, 2 persoane din 7 care ar avea acelasi drept, nu stim adresele unora dintre ceilalti mostenitori :( in plus un alt mostenitor este stabilit de 10 ani in SUA, oare poate tine ani de zile un astfel de proces?! Multumiri multe.
da, procedura de citare in Rom e mai scurta..termene octombrie 2011, insa cu America:(
ma scuzati dar termenele sunt cam de 1 an???!, adica mai multe termene mai multi ani??!
nuuuuuu, eram dezorientat..
in bucuresti sunt mari, in provincie sunt scurte:)