avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... instiintare poprire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

instiintare poprire

sotul meu a primit o instiintare de la fosta firma unde a muncit ca trebuie sa plateasca o anumita suma.as dori sa stiu de ce?
Cel mai recent răspuns: ctynn , utilizator 11:13, 13 Noiembrie 2010
interesati-va la fostul angajator care este motivul pt care e obligat sa plateasca acea suma.
nu stiu ce este art 149 alin 5?
cristina.anca a scris:

nu stiu ce este art 149 alin 5?


din ce lege e?
ordonanta guvernului nr.92/2003
Art. 149 - Executarea silită a bunurilor imobile
(5) Executorul fiscal care aplică sechestrul încheie un proces-verbal de sechestru,
dispoziţiile art. 146 alin. (9) şi (10) şi ale art. 147 alin. (1) şi (2) fiind aplicabile.
daca e de la firma ar putea reprezenta o intimidare.
ce s-a intamplat?

Alte discuții în legătură

Partaj ysis81 ysis81 In urma procesului de partaj trebuie sa ii platesc fostului sot o sulta si ii revin cateva obiecte mobile. Locuinta este sub sechestru asigurator. Trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Partajarea unui imobil grevat de sechestre asiguratorii sammy44 sammy44 sunt coproprietara unui imobil care urmeaza a fi partajat. in urma divortului mi s-a incredintat spre crestere copilul. apartamentul este grevat de sechestre ... (vezi toată discuția)
Achizitie masina pusa sub sechestru fantomescu fantomescu Buna seara..am cumparat o masina pe data de 18.08 ..contractu de vanzare cumparare a fost facut pe 18.08 masina am scos`o de la financiar pe 18.08 si trecuta ... (vezi toată discuția)