Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... instiintare poprire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

instiintare poprire

sotul meu a primit o instiintare de la fosta firma unde a muncit ca trebuie sa plateasca o anumita suma.as dori sa stiu de ce?
interesati-va la fostul angajator care este motivul pt care e obligat sa plateasca acea suma.
nu stiu ce este art 149 alin 5?
cristina.anca a scris:

nu stiu ce este art 149 alin 5?

din ce lege e?
ordonanta guvernului nr.92/2003
Art. 149 - Executarea silită a bunurilor imobile
(5) Executorul fiscal care aplică sechestrul încheie un proces-verbal de sechestru,
dispoziţiile art. 146 alin. (9) şi (10) şi ale art. 147 alin. (1) şi (2) fiind aplicabile.
daca e de la firma ar putea reprezenta o intimidare.
ce s-a intamplat?