Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... concurs procurori in martie-aprilie 2008
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

concurs procurori in martie-aprilie 2008

salutare. detine cineva vreo informatie mai ``oficiala``referitoare la concursul pentru ocuparea posturilor vacante de procurori?eu am auzit ca s-ar organiza in aceasta primavara.....
incearca pe site-ul csm-ului .....

www.csm1909.ro
In sedinta din 21 februarie 2008 Consiliul Superior al Magistraturii a declansat procedura de numire in functiile de judecator si de procuror pe baza de interviu in vederea ocuparii celor 15 posturi vacante de judecatori la judecatoriile care se confrunta cu un deficit mare de personal si a ocuparii celor 30 de posturi vacante de procuror la parchete de pe langa judecatoriile care se confrunta cu un deficit mare de personal.
www.csm1909.ro
In sedinta din 21 februarie 2008 Consiliul Superior al Magistraturii a hotarat declansarea procedurii organizarii concursului de admitere in magistratura pentru ocuparea a 30 posturi de judecator si 50 posturi de procuror, pentru persoane cu vechime juridica de minim 5 ani, care se va desfasura in data de 13 aprilie 2008, conform calendarul estimativ al concursurilor si examenelor ce urmeaza a fi organizate in anul 2008.