Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... constructie ilicita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

constructie ilicita

ce se intampla daca vecinul meu si-a construit un gard din beton masiv turnat cu inaltime de 2.5 metri pe limita de proprietate cu mine para a pastra nici un fel de distanta si fara a-mi cere acordul iar acuma si-a facut un depozit de lemne cladite in lateralul casei pe care la spijinit pe garajul meu si care este in pericol sa se darame oricand.
nici nu mai pot sa-mi las copilul sa se joace prin curte de frica.
cui ar trebui sa ma adresez pentru a-mi rezolva problema, pentru ca vecinul ma ameninta mereu ca are bani si nu pot sa-i fac nimic
Puteti sesiza Primarul localitatii, apoi Inspectoratul de stat in constructii.
Cand a inceput lucrarea puteati solicita sistarea constructiei ... acum inteleg ca e deja gata.
Totusi, daca gardul este din beton cum sunt sprijinite lemnele pe garajul dumneavoastra?