Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Cineva intra pe contul meu yahoo
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Cineva intra pe contul meu yahoo

nu prea stiu multe despre calculator....sunt o simpla utilizatoare. Dar am o problema. Cineva imi inchide messinger-ul cand eu sunt deja pe mess la mine la calculator. Unde m-as putea adresa sa depun plangere si sa aflu cine este faptasul? Imi citeste si mail-urile si este deranjant.
Cum sustineti si probati ca un tert va patrubde in messenger si va citeste mail-urile ?
Tehnic este posibil,daca este instalata o anumita optiune,dar instalarea reprezinta acordul din partea dvs
schimbati parola si intrebarile de siguranta, poate nu se mai intampla. pana la urma, faceti alt cont
puteti sa faceti si plangere la politie, dar e cam greu de dovedit persoana care face asta
EU cred ca dvs aveti doar un virus , care va inchide programul cand va e lumea mai draga. Nu cred sa fie cineva care sa va citeasca mail-ul .
Scanati-va PC-ul de virusi. Apoi intrati in contul de yahoo si schimbati parola.
Cui ma adresez pentru "spargerea parolelor" la conturile mele, stiind SIGUR persoana care a facut-o?