avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Cineva intra pe contul meu yahoo
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Cineva intra pe contul meu yahoo

nu prea stiu multe despre calculator....sunt o simpla utilizatoare. Dar am o problema. Cineva imi inchide messinger-ul cand eu sunt deja pe mess la mine la calculator. Unde m-as putea adresa sa depun plangere si sa aflu cine este faptasul? Imi citeste si mail-urile si este deranjant.
Cel mai recent răspuns: Bogdan Tulai , utilizator 19:35, 13 Februarie 2011
Cum sustineti si probati ca un tert va patrubde in messenger si va citeste mail-urile ?
Tehnic este posibil,daca este instalata o anumita optiune,dar instalarea reprezinta acordul din partea dvs
schimbati parola si intrebarile de siguranta, poate nu se mai intampla. pana la urma, faceti alt cont
puteti sa faceti si plangere la politie, dar e cam greu de dovedit persoana care face asta
EU cred ca dvs aveti doar un virus , care va inchide programul cand va e lumea mai draga. Nu cred sa fie cineva care sa va citeasca mail-ul .
Scanati-va PC-ul de virusi. Apoi intrati in contul de yahoo si schimbati parola.
Cui ma adresez pentru "spargerea parolelor" la conturile mele, stiind SIGUR persoana care a facut-o?

Alte discuții în legătură

Parola si cont sparte. utilizare fara acordul meu Alinn2012 Alinn2012 Treaba sta in felul urmator. Mi-a fost sparta parola la Messenger, s-a intrat fara acordul meu pe respectivul cont, s-a utilizat contul meu si au fost trimise ... (vezi toată discuția)
Intrebare Expert Judiciar in Criminalistica si Informatica Expert Judiciar in Criminalistica si Informatica Buna ziua! O persoana mi-a spart/aflat parola ( nu stiu cum ) si mi-a accesat contul de facebook si de email, de asemenea a mai dat parola mea la cineva pe o ... (vezi toată discuția)
Violarea corespondentei electronice hyp3r hyp3r Am inteles ca violarea corespondentei electronice chiar reprezinta o incalcare a legii(lucru pe care nu-l credeam adevarat pana de curand).As dori sa cer o ... (vezi toată discuția)