avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce se intampla cand te retragi din sindicat?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce se intampla cand te retragi din sindicat?

Mi se opreste lunar o suma mica din salariu, pentru cotizarea la sindicat. Ce drepturi imi dispar odata cu retragerea ca membru din sindicat avand in vedere ca firma la care lucrez nu mai are contract colectiv de munca. Va multumesc si astept raspunzurile dvs.!

Alte discuții în legătură

Mebru sindicat fara accept Autor Autor Buna ziua! Sunt salariat bugetar in invatamant, profesor calificat, in al cincilea an. In primii 4 ani nu am platit nici un ban pentru sindicat facandu-mi ... (vezi toată discuția)
Cotizatie sindicat cf noului cod civil dodo70 dodo70 buna seara, sunt salariat bugetar la un spital din romania, nu sunt membru de sindicat si totusi mi se opreste aceasta contributie lunara, cf noului cod ... (vezi toată discuția)
Cotizatie sindicat eduardvl eduardvl Cum se procedeaza atunci cand angajatorul nu doreste sa retina cotizatia membrilor de sindicat pe statul de plata? Cum il putem determina sa faca acest lucru? ... (vezi toată discuția)