Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ajutati ma cu niste informatii
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ajutati ma cu niste informatii

Urmarirea penala poate incepe in urma unei convorbiri telefonice?
Convorbirile telefonice pot reprezenta probe in dosar doar daca interceptarea s-a efectuat in conformitate cu legislatia in vigoare. In niciun caz, urmarirea penala nu poate fi declansata in urma unei convorbiri telefonice.
Conditionat de continutul convorbirilor telefonice ,autoritatea in drept poate dispune cercetarea
Eu m am consultat si cu alte pers care spun ca nu poate fi inceputa urmarirea penala in urma unui telefon nici daca recunosti anumite fapte imi puteti explica de ce?
Depinde de continutul informatiilor din respectivele inregistrari telefonice
Dvs. nu mai urmariti stirile TV? Nu vedet ca majoritatea acestora vorbesc despre cazuri ale unor personaje celebre impportiva carora s-a declansat urmarirea penala ca urmare a interceptarii unor convorbiri telefonice ??
(Vantu , Voicu , Negoita s.a.m.d)