Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... bursa si pensia de urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

bursa si pensia de urmas

sunt masteranda, am pensie de urmas si as putea primi o bursa privata. este aceasta bursa considerata venit dintr-o activitate profesionala? eu stiam ca nu si daca stiu corect, inseamna ca ea nu se supune regulii care spune ca trebuie sa nu depaseasca 1/4 din salariul mediu pe economie, deci poate fii si mai mare, nu?
Asa este bursa privata nu este considerata venit profesional si deci pouteti beneficia in continuare de pensia de urmas pina la 26 de ani