Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pierdere contract locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pierdere contract locuinta

Am pierdut actul de intabulare a locuintei personale, acum vreau sa o vand, cum procedez
Daca vorbim de incheerea de inatbulare a locuintei in CF atunci nu e nici o problema. Fiind un imobil intabuulat, notarul cere BCPI un extras de autentificare cu privire la imobilul supus vanzarii, nefiind nevoie de incheiere.
Puteti solicita si dumneavoastra BCPI un extras de informare si eventual o copie a incheierii de intabulare.
solicitati la biroul de carte funciara un extras funciar.