avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pierdere contract locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pierdere contract locuinta

Am pierdut actul de intabulare a locuintei personale, acum vreau sa o vand, cum procedez
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 17:48, 12 Decembrie 2010
Daca vorbim de incheerea de inatbulare a locuintei in CF atunci nu e nici o problema. Fiind un imobil intabuulat, notarul cere BCPI un extras de autentificare cu privire la imobilul supus vanzarii, nefiind nevoie de incheiere.
Puteti solicita si dumneavoastra BCPI un extras de informare si eventual o copie a incheierii de intabulare.
solicitati la biroul de carte funciara un extras funciar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intabulare si cadastru - copii legalizate si utilizarea lor... ContSters227521 ContSters227521 Buna ziua, Am contractul de proprietate dar nu am intabularea si cadastrul (le-am pierdut)... #-o si nu stiu unde si cui sa ma adresez pentru a le obtine... ... (vezi toată discuția)
Acte necesare vanzare teren iulia bumbu iulia bumbu Am titlu de proprietate a unui lot de pamant intravilan, am cadastru facut la el , intrebarea mea este ce acte imi mai trebuiesc pentru a-l putea vinde (vezi toată discuția)
Extras carte funciara solicitata de notar Artigas Artigas Va salut, Va rog sa-mi spuneti daca pentru a nu exista nici un fel de suspiciuni in legatura cu posibila destinatie a documentelor incredintate notarului in ... (vezi toată discuția)