avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 283 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... estimare achizitie fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

estimare achizitie fonduri europene

Cum alegem pragul de achizitie publica in cadrul unui proiect finantat din fonduri europene - sa zicem POSDRU?
in functie de valoarea estimata a achizitiei cumulata pe tot proiectul ( 2 ani ), sau pe fiecare an de proiect?
OUG 34/2006 precizeaza ca pragul de 15.000 euro pt achiz directa se calculeaza pe cod CPV, pt un an bugetar.
Cum facem in speta de mai sus?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Cumpãrarea directã ºi 3 oferte gajnandi gajnandi Buna ziua. Am doua intrebari. 1- Limita de sume pentru a se incadra in cumparare directa (sub 10 000 EUR fara tva) este valabil pentru contract sau pe ... (vezi toată discuția)
Cum estimez corect valoarea la porcedura simplificata, dupa ajungerea la pragul in care nu se mai poate face achizitie directa cristinacarina cristinacarina Am o nelamurire legata de valoarea estimata pe care trebuie sa o contina documentatia in cazul unei proceduri simplificate (fosta cerere de oferta din OUG ... (vezi toată discuția)
Valoare estimata la procedura simplificata cristinacarina cristinacarina Am o nelamurire legata de valoarea estimata pe care trebuie sa o contina documentatia in cazul unei proceduri simplificate (fosta cerere de oferta din OUG ... (vezi toată discuția)