Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Madalina Lefter
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Madalina Lefter

Va invit sa ascultati copilul Madalina Lefter si sa va spuneti parerea.Eu am ascultat-o live la concertul lui Stefan Banica jr.si va marturisesc ca are o voce incredibila.Sala era in picioare.Si are doar 12 ani!!!
Minuni ale Romaniei,pe care conducatorii nostrii le ignora-din nepasare,din prostie,incultura?????-si pe care strainii ni le fura,pentru gloria popoarelor lor.Cate exemple de acest gen nu ni s-au oferit in ultimii 20 de ani?
Buna seara. Eu am urmarit cateva editii din concursul de pe RAI 1, senzationala. cu mult peste acei copii italieni.
Oare e bine pentru ea sa cante asa din piept la 11 ani sau cat are? Parca se aude cum respira, vedeti de exemplu
[ link extern ]

Nu toate vocile de copii se maturizeaza bine. Felicitari parintilor oricum, dar sa-si canalizeze talentul si in melodii adaptate varstei!
Buna seara,

O ascult mult pe Celine Dion,iar Madalina Lefter nu si-a ales o piesa tocmai usoara.
Felicitaricelor care s-au ocupat de pregatirea si ascensiunea ei.

Este minunata.
ContSters179589, utilizator
eumarian a scris:

Oare e bine pentru ea sa cante asa din piept la 11 ani sau cat are? Parca se aude cum respira, vedeti de exemplu
[ link extern ]

Nu toate vocile de copii se maturizeaza bine. Felicitari parintilor oricum, dar sa-si canalizeze talentul si in melodii adaptate varstei!

Tehnica de inspir-respir se invata la orele de canto . Pe micuta o pregateste o simpla profesoara de scoala generala ( cinste dumneaei ca se ocupa de acest copil), deci daca se aude respiratia in timp ce interpreteaza melodie e doar lipsa de pregatire temeinica . Nu este suficient sa ai o voce exceptionala, ea trebuie cultivata , invatata, dar pentru asta trebuie sa ai bani si atunci aceste concerte-concursuri o ajuta.
Bravo ei , parintilor si profesoarei! Sa speram ca vom auzi in continuare de ea si nu se va pierde din cauza lipsei de bani. Oare cei cu averi mari nu pot investi si in astfel de copii? Probabil ca (si sper asta pt binele ei) vom auzi de o mare cantareata italiana de origine romana Madalina Lefter.

va invit sa ascultati si acest tanar total necunoscut pe care l-m descoperit intamplator
[ link extern ]
gabimc, utilizator