Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie cf HG 1397/31.12.2010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie cf HG 1397/31.12.2010

Stie cineva mai concret ce inseamna aceasta noua "Declaratie privind obligatiile de plata a contrbutiilor sociale, impozitului pe venit si evidenta nominala a persoanelor asigurate" aparuta in MO prin HG 1397 in 31.12.2010?
Asta inseamna ca se modifica toate declaratiile si programele de verificare?Nu ar fi trebuit sa se faca publice aceste informatii?Eu in media nu am auzit nimic...

Da, se va depune aceasta declaratie unica cu ajutorul mijloacelor electronice la distanta,simplificandu-se astfel modalitatea de depunere a declaratiilor.

Va recomand sa cititi acest articol,unde aveti atasate atat "Declaratia fiscala 112",cat si instructiunile de completare a acesteia .

www.avocatnet.ro/content/art...