avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 389 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Litigiu contract munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Litigiu contract munca

Cum pot intra in posesia unor salarii pe care le-am castigat in instanta. Sunt bugetar si am de luat un salariu de la stat din 2007 si 2009. Actualmente am si unul din 2010 si nu stiu daca sa-i dau iar in judecata sau cum sa procedez... Pot sa le fac notificare? Cum e mai bine?
Cel mai recent răspuns: fiore6 , utilizator 08:34, 12 Ianuarie 2011
ar trebui sa investesti sentinta cu formula executorie si sa o pui in executare.
in momentul de fata toate sumele castigate in instanta de catre salariati din sistemul bugetar se platesc in 3 ani astfel>
34% IN 2011, 33% IN 2012 SI 33% IN 2013
Litigiile de munca nu se pot investi cu titlu executoriu. Am incercat asta cand am legalizat hotararea si tot legalizare simpla mi-a venit. Am platit si taxele degeaba.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare definitiva si irevocabila. maripet maripet Am castigat anumite drepturi salariale obtinand o hotarare definitiva si irevocabila la sfarsitul anului 2009 dar din anumite motive nu am investit-o cu ... (vezi toată discuția)
Oug 119/2007 ENGFULL ENGFULL am obtinut o ordonanta de plata in temeiul OUG 119 /2007 dupa expirarea celor 10 zile in care se poate face cerere de anulare , solicit instantei ... (vezi toată discuția)
Sentinte neexecutate - drepturi salariale ralucav60 ralucav60 Avem o sentinta definitiva si executorie din 2008, pentru plata unor drepturi salariale. Nu a fost executata, pe motiv ca nu scrie in sentinta ca este si ... (vezi toată discuția)