Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Litigiu contract munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Litigiu contract munca

Cum pot intra in posesia unor salarii pe care le-am castigat in instanta. Sunt bugetar si am de luat un salariu de la stat din 2007 si 2009. Actualmente am si unul din 2010 si nu stiu daca sa-i dau iar in judecata sau cum sa procedez... Pot sa le fac notificare? Cum e mai bine?
ar trebui sa investesti sentinta cu formula executorie si sa o pui in executare.
in momentul de fata toate sumele castigate in instanta de catre salariati din sistemul bugetar se platesc in 3 ani astfel>
34% IN 2011, 33% IN 2012 SI 33% IN 2013
Litigiile de munca nu se pot investi cu titlu executoriu. Am incercat asta cand am legalizat hotararea si tot legalizare simpla mi-a venit. Am platit si taxele degeaba.