avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit microintreprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit microintreprindere

Am o nelamurire cat priveste impozitul pe profit la micro.Eu sunt microintreprindere in conditiile prevazute de lege (inclusiv cifra de afaceri >100000 euro), platitoare de impozit pe venit 3%.Intrebarea este:daca eu depasesc cifra de afaceri in cursul anului cum se calculeaza impozitul?
Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Pragul de trecere de la microintreprindere la platitor de impozit pe profit Admin Admin Pragul de trecere de la microintreprindere la platitor de impozit pe profit e tot de 100 de mii de euro? Sau s-a modificat ceva? (vezi toată discuția)
Depasire cifra de afaceri victor_gomm victor_gomm Buna ziua, In 2012 am avut o cifra de afaceri sub 65,000 mii euro si incepand cu febr.2013 am fost obligat sa trec la sistemul de impozitare de 3%,ce o sa ... (vezi toată discuția)
Platitor de tva lunar kerekesmargo kerekesmargo 1.depasirea plafonul de 100000 euro la ce curs se calculeaza,adica daca pe 2009 (ian-sept) am 400000 lei venit fara tva cu ce curs /euro impart 2. de la ... (vezi toată discuția)