Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Care este noul cod CAEN pentru cabinete medicale?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Care este noul cod CAEN pentru cabinete medicale?

Buna seara!

Am auzit ca s-a schimbat codul CAEN al cabinetelor medicale.
Care ar fi acela?
Eu doresc sa infiintez un cabinet medical,am diploma de optometrist si aviz de libera practica si ma intereseaza daca mai necesita colaborare cu medic oftlmolog?

Va multumesc !

Desfasurarea de activitati potrivit codului CAEN 8622, include consultatii si tratamente medicale efectuate de personal medical de medicina generala sau de specialitate.
Aceste activitati pot fi efectuate individual sau colectiv.
Infiintarea cabinetelor medicale se face in baza Legii nr.95/2006.
Multumesc pentru raspuns, nu este vorba de activitate medicala (consultatii, tratamente etc) ci este vorba de vanzari servicii medicale, deci sigur un alt cod CAEN.
Multumesc!
Poate vi se potriveste:
4774 Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice, în magazine specializate