avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... motiv contestatie in anulare/somatie de plata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

motiv contestatie in anulare/somatie de plata

Buna ziua.
Am nevoie de ajutor in ceea ce priveste un motiv pentru introducerea de actiune in anulare a unei somatii de plata.
Instanta acorda, ca suma, mai mult decat cere creditoarea.
Pot sa merg pe acest motiv de plus petitia in actiunea in anulare?
Mai am calea prev. de codul de pr.civ. de modificare sau casare pe 304? Sau devine somatia irevocabila?
Multumesc de ajutor.

Alte discuții în legătură

Actiune in anulare somatie de plata cazzuall cazzuall Buna ziua. Am nevoie de ajutor in ceea ce priveste un motiv pentru introducerea de actiune in anulare a unei somatii de plata. Instanta acorda, ca suma, mai ... (vezi toată discuția)
Competenta materiala sophia_sb sophia_sb Debitoarea a depus actiune in anulare impotriva somatiei de plata, prin care a fost obligata la plata unei sume de bani, in care a invocat si exceptia de ... (vezi toată discuția)
Marire pretentii daune morale in recurs szabo doinita doina szabo doinita doina prin decizia tribunalului intr-o cauza legata de legea 221/2009 s-a admis actiunea reclamantului si s-a obtinut daune morale in suma de 250 lei adica ... (vezi toată discuția)