Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general intracomunitar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

intracomunitar

o firma executa activitati de proiectare in Italia, trebuie sa se declare platitioare de tva lunar, face declaratia 390?
Firma factureaza in Romania fara tva? adica cu taxare inversa pt firma din Italia?
Multumesc.....:">
factureaza fara TVA si nu devine platitor lunar.
acest tip de servicii nu se declara in 390 si nu necesita inscrierea in ROI.