Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... valoare autorizatie construire
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

valoare autorizatie construire

Valoarea proiectului elaborat de arhitecti plus ing intra in valoarea autorizatiei de construire
Puneti intrebarea mai explicit pentru a primi un raspuns corect!
Daca va referiti la valoarea taxei pentru emiterea autorizatiei, aceasta valoare se calculeaza ca procent(0,5%-1%) din valoarea C+M(constructii-montaj) din Devizul General al investitiei.
Valoarea proiectului(arhitectura+rezistenta+instalatii) nu face parte din C+M.
doina_manuela, utilizator