Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... cam cat castiga un consilier juridic?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

cam cat castiga un consilier juridic?

Poate cineva sa imi spuna care este salariul unui consilier juridic, fie el si stagiar - nu ma intereseaza minimul legal ci cat se castiga in practica (la orice tip de angajator: bugetar sau privat). Va solicit aceasta informatie in vederea schimbarii - sau incercarea de a schimba locul de munca.:-/
Va multumesc
Eu am auzit despre salarii incepand cu 600 de lei (aprox) pana la cateva mii de euro.
Depinde de experienta si de domeniul in care doresti sa activezi; un consilier juridic cu 2-3 ani experienta, in domeniul bancar poate ajunge la 1000-1200 de euro; in schimb, in acelasi domeniu, un consilier juridic fara experieta sau cu un minim de experienta (cateva luni) are in jur de 400 euro.
Mai mult, depinde in ce departament activezi; in domeniul financiar-bancar consultanta juridica pentru clientii mari corporate presupune un salariu mai mare decat consultanta pentru clientii mici (persoane fizice, imm).
Eu personal as fi interesata de nivelul salarial al unui consilier intr-o companie mai mica... :-/
intr-adevar, m-ar interesa in principal salariul la o companie mai mica, si deja am primit raspuns, multumesc
eu, sunt consilier la o societate mica, salariul meu este de 500 lei(4ore), problema e ca incerc sa-mi gasesc alt post, dar parca nu s-au mai auzit de asa ceva in Galati. azi am fost la un interviu pentru un post de operator facturare si mi-a fost ff greu , dar trebuie sa traiesc cumva.
DINCOLO DE BANI, AS AVEA SI EU O INTREBARE PT VOI: DE CE, OARE, 70 % DIN CONSILIERII JURIDICI DIN ACEASTA MINUNATA TARA, SUNT FOARTE SLAB PREGATITI ??!! NU, PE BUNE, NU GLUMESC SI NICI NU AM NIMIC CU EI, DAR ASTA E REALITATEA ...