Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... autorizatie primarie?!
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

autorizatie primarie?!

Am nevoie de autorizatie de la primarie pentru a construi un gard din beton la o curte din centrul orasului? Dar daca modific bordura de la trotuar pentru a/mi crea spatiu pentru parcarea masinii in curtea cu pricina?
Pentru orice constructie sau modificare de constructie (materiale, culori, forma, etc) aveti nevoie de autorizatie de construire emisa in temeiul legii 50/1991.
Amenda pentru lucrari edificate fara autorizatie de construire este cuprinsa ntre 1000 si 10000 lei.
Casa are deja un gard, jumate beton, jumate scandura. daca il fac din grilaj de fier, fara suport de beton, tot am nevoie de autorizatie? Si cat ar costa o asemenea autorizatie?