Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum sa depun declaratia de inventar?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum sa depun declaratia de inventar?

Din motive administrative, contabila a placat de la firma, si eu trebuie sa depun declaratiile...dar cum sa depun declaratia de inventar, daca in balanta nu am sold.Am luat toate declaratiile si concediile medicale, am socotit, si am de recuperat de la fnuass.
daca este vorba despre declaratia inventar ceruta de cnas,declarati asa cum este soldul,adica zero.in cazul in care ati depus cerere pt recuperarea sumelor aferente concediilor medicale neacoperite de contributia pt concedii medicale si indemnizatii si inca nu vi s-a solutionat dosarul,exista coloana sume de recuperat in care treceti suma de recuperat+accesoriile aferente.
In declaratia inventar declaram numai contributia privind concediile si indemnizatiile(0,85%) sau si contributia de sanatate datorata de salariat si angajator?
se declara numai FNUASS 0,85% si numai daca aveti de platit sau de recuperat la 31 ianuarie 2011.
Multumesc foarte mult!

O zi buna!
andreeaw a scris:

se declara numai FNUASS 0,85% si numai daca aveti de platit sau de recuperat la 31 ianuarie 2011.

se declara si daca soldul la 31 dec.2010 este zero. in schimb nu mai ese necesar certificatul fiscal.
intrebati la cnas sau intrati pe site sa vedeti ultimele informatii aparute acolo.
theya_05, utilizator