Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum se aplica cota de 5,5% la pensii de 900 lei?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum se aplica cota de 5,5% la pensii de 900 lei?

Se calculează la întreaga sumă sau doar la ce depășește 740 lei?
Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns.
La pensiile ce depasesc 740 de la 0 pensia neta nu scade sub 740..

www.avocatnet.ro/content/art...
Carp Mircea, utilizator
La toata pensia, adica la 900 lei
La toata pensia de 900.Adica 49 lei.