avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratia 112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratia 112

cum se declara impozitul pe tichetele de masa #-o
Cel mai recent răspuns: titiana , utilizator 11:17, 20 Februarie 2011
Puteti adresa o intrebare direct la ministerul finantelor
d112@mfinante.gov.ro
Se ttrece la impozitul pe salarii, nu se calculeaza automat, treceti manual suma.
La salarii d 112 calculeaza toate obligatiile angajat-angajator. Impozitul se introduce manual?
Da manual nu il calculeaza singur.
Am avut o persoana cu 10zile lucrate si 11 zile sarcina si lauzie. In d112 ceva nu fac bine si nu-mi valideaza. Am introdus in sectiunea B datele prt 10 zile si datele de pe CM. Ceva imi scapa.
Contributia individ de sanatate ptr sarcina si lauzie se calculeaz daca are venit mai mare decat min pe economie?
De fapt ce contributii calculez la concediul medical angajat angajator?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Calcul contributie pensii aferenta concediului de sarcina si lauzie mutulescul mutulescul Buna ziua, Va rog mult daca ma poate ajuta cineva cu formula de calcul a cas (pensii) pentru un concediu de sarcina si lauzie. Va multumesc (vezi toată discuția)
Declaratia 112 vica.1960 vica.1960 Cenzorii si membrii cosiliului de administratie in care sectiune se trec A sau B. La tipul de contract ce se trece fiindca ei nu au contract si nici nr. de ... (vezi toată discuția)
Daca angajatorul nui a platit contributiile pe o perioada pot sa le platesc eu? heli4 heli4 am o banuiala ca angajatorlu meu nu si-a platit contributiile catre stat pt mine de cand sunt in concediu medical, pot sa platesc eu cumva retroactiv suma in ... (vezi toată discuția)