Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratia 112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratia 112

cum se declara impozitul pe tichetele de masa #-o
Puteti adresa o intrebare direct la ministerul finantelor
d112@mfinante.gov.ro
Se ttrece la impozitul pe salarii, nu se calculeaza automat, treceti manual suma.
La salarii d 112 calculeaza toate obligatiile angajat-angajator. Impozitul se introduce manual?
Da manual nu il calculeaza singur.
Am avut o persoana cu 10zile lucrate si 11 zile sarcina si lauzie. In d112 ceva nu fac bine si nu-mi valideaza. Am introdus in sectiunea B datele prt 10 zile si datele de pe CM. Ceva imi scapa.
Contributia individ de sanatate ptr sarcina si lauzie se calculeaz daca are venit mai mare decat min pe economie?
De fapt ce contributii calculez la concediul medical angajat angajator?
Multumesc