Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare / corectie revisal ???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare / corectie revisal ???

va rog sa ma sfatuiti, este corect sa fac modificari in revisal daca gasesc in el nereguli in declararea activitati unui salariat.

expl: am un salariat care nu are trecut in revisal toate modificarile care tine de functia lui .
Se pot face corectii in Revisal. Consider ca orice salariat trebuie sa aiba un istoric al activitatii sale la un angajator. Si cum de anul acesta nu mai este in vigoare legislatia privind carnetele de munca....
faceti corectia prin modificare date angajat
Printr-o adresa la corpul de control, sau pe propria raspundere, doar ca daca vin in control trbuie sa faceti dovada cu REVISAL vizat. (fosta adresa)

:luck:
ContSters167247, utilizator
ce se intelege prin revisal vizat..., eu trimit revisalul on-line, tot ce modific salvez in pdf.
Acum trimiteti online. Modificarea afecteaza o perioada anterioara (este o corectura). Aceasta corectura trebuia facuta la vremea ei, insotita de o adresa de depunere (vizata). Daca modificati acum o faceti pentru ca asa trebuie, sa "faceti curat"...dar daca vine ITM-ul in control, din cauza ca modificarea priveste o perioada anterioara datei de 31.12.2010, va vor cere socoteala.

:luck: