avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... raspundere administrator
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

raspundere administrator

cariie este limita raspunderii admnistratorului in caz de faliment? pana la ce valoare se poate intinde raspunderea administratorului?
Cel mai recent răspuns: Florentina Ragalie , Consilier juridic 22:13, 12 Martie 2011
Pana la valoarea totala a creantelor inscrise la masa credala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract nerespectat Alexander111 Alexander111 Buna ziua , O sa incep prin a va descrie cum a inceput problema mea : m-am hotarat sa iau fonduri europene pentru o mica afacere si am apelat la un ... (vezi toată discuția)
Ajutati-ma ,va rog . discover discover Buna ziua , am sa incerc sa fiu cat mai obiectiv. Am de recuperat o creanta( am BO de la debitoare) de la o firma care tocmai si-a deschis : ... (vezi toată discuția)
Faliment Pop Claudia Pop Claudia o firma in faliment cu un bun pe ea adica un cap tractor cand si cum se face vanzarea bunului cine decide acest lucru si cine face evaluarea bunului si cine ... (vezi toată discuția)