Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... infiintare societate cu fonduri eu
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

infiintare societate cu fonduri eu

as vrea tare mult sa infiintez o firma dar nu stiu daca e posibile infiintarea cu ajutorul fondurilor europene. si daca se poate care sant pasii de urmat si bineinteles,care sant conditiile?
www.fonduri-structurale.ro >> programe operationale >> dezvoltare rurala >> axa 3 >> 3.1.2. sprijin pentru crearea si dezvoltarea microintreprinderilor
...dar
- momentan linia este inchisa
- este pentru mediul rural
- pentru activitati non-agricole
>> 3.1.3. incurajarea activitatilor turistice
- linie deschisa
- tot pentru rural

...mai pot fi accesati cei 10.000 euro oferiti prin program guvernamental tinerilor sub 35 ani