avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... infiintare societate cu fonduri eu
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

infiintare societate cu fonduri eu

as vrea tare mult sa infiintez o firma dar nu stiu daca e posibile infiintarea cu ajutorul fondurilor europene. si daca se poate care sant pasii de urmat si bineinteles,care sant conditiile?
Cel mai recent răspuns: daciandax , utilizator 21:55, 17 Martie 2011
www.fonduri-structurale.ro >> programe operationale >> dezvoltare rurala >> axa 3 >> 3.1.2. sprijin pentru crearea si dezvoltarea microintreprinderilor
...dar
- momentan linia este inchisa
- este pentru mediul rural
- pentru activitati non-agricole
>> 3.1.3. incurajarea activitatilor turistice
- linie deschisa
- tot pentru rural

...mai pot fi accesati cei 10.000 euro oferiti prin program guvernamental tinerilor sub 35 ani

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Finantare nerambursabila peraspera peraspera Parca era vorba sa se acorde pentru deschiderea de gradinite particulare?! (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile pentru modernizare pensiune alexandra carabelea alexandra carabelea Familia mea este proprietara unei pensiuni de 2 margarete cu noua camere in Busteni. Putem obtine fonduri nerambursabile pentru modernizarea pensiunii si ... (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile pentru p.f.a nerambursabil nerambursabil Buna ziua, Sunt o persoana fizica autorizata si doresc sa stiu daca pot accesa fonduri europene? Activez in domeniul depanarii aparaturii electronice si ... (vezi toată discuția)