avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Act constitutiv
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Act constitutiv

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
Am depus actele pt. infiintarea uneiu firme. dosarul s-a amant pt urmatorul motiv:
Se va depune act constitutiv cu precizarea corecta a obiectului de activitate(coduri CAEN REV.2) conform art.7 din legea 31/1990.
Precizez ca am folosit codurile CAEN rev.2. E posibil sa-mi ceara sa precizez si domeniile de activitate, nu numai clasele? Eu am insiruit doar codurile si activitatile aferente lor.
Cel mai recent răspuns: polilex , utilizator 10:00, 23 Martie 2011
eee... vedeti ce se intampla daca nu apelati la avocat? Bateti drumurile de pomana si pierdeti timpul...

Obiectul de activitate e compus din mai multe parti:
- clasa principala
- activitate principala
- clasa secundara
- activitate secundara...
Deci trebuie sa completez si domeniile, cele din 3 cifre?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schelele metalice- Cristina.P Cristina.P Am si eu cateva intrebari referitor la codul caen. As vrea sa stiu vanzarea si inchirierea de schele metalice in ce cod se incadreaza ? Din pacate doamnele de ... (vezi toată discuția)
Recodificarea activitatilor din actul constitutiv conform noului caen bernix bernix Buna ziua tuturor! Ma aflu in situatia de a prelungi mandatul administratorului ocazie cu care, prin aceeasi hotarare AGA, vreau sa recodific si obiectul de ... (vezi toată discuția)
Stabilirea codurilor caen la innfiintarea unui srl IRR IRR Exista [b]limitare pentru numarul de coduri CAEN[/b] pe care le alegi la constituirea unui SRL?Mai exact, pe langa codul CAEN aferent activitatii principale a ... (vezi toată discuția)