Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Act constitutiv
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Act constitutiv

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
Am depus actele pt. infiintarea uneiu firme. dosarul s-a amant pt urmatorul motiv:
Se va depune act constitutiv cu precizarea corecta a obiectului de activitate(coduri CAEN REV.2) conform art.7 din legea 31/1990.
Precizez ca am folosit codurile CAEN rev.2. E posibil sa-mi ceara sa precizez si domeniile de activitate, nu numai clasele? Eu am insiruit doar codurile si activitatile aferente lor.
eee... vedeti ce se intampla daca nu apelati la avocat? Bateti drumurile de pomana si pierdeti timpul...

Obiectul de activitate e compus din mai multe parti:
- clasa principala
- activitate principala
- clasa secundara
- activitate secundara...
Deci trebuie sa completez si domeniile, cele din 3 cifre?