Forum Discuţii juridice Executare silită Încuviinþare executare silitã
Discuție deschisă în Executare silită

Încuviinþare executare silitã

am facut un credit pentru o cunostinta,iar astazi am aflat ca nu si-a platit ratele si ca pe numele meu exista la judecatorie o Încuviinţare executare silită din anul 2009.Cum trebuie sa procedez ,vreau sa sting debitul si nu stiu valoarea,dosarul fiind preluat de o firma de recuperare?

multumesc
In incheierea de incuviintare a executarii silite de la Judecatoriei sunt trecute datele referitoare la dosarul de executare - nume executor judecatoresc. Luati legatura cu acesta si verificati suma datorata.
Executarea silita din 2009 poate fi deja perimata. Este ciudat ca aflati acum de o executare inceputa in urma cu 2 ani. Sunteti sigura ca datele sunt corecte? Cu siguranta ati primit somatii si/sau notificari de la banca si/sau societatea de recuperari. Nu este mentionata suma in ele?
ContSters199098, utilizator