Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cerere pt diminuarea comisionului de administrare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cerere pt diminuarea comisionului de administrare

Buna,
Ma puteti ajuta cu un model de cerere catre banca pt eliminarea/diminuarea comisionului de administrare 0.15% .
Merci
Bancile nu au in practica acest lucru, insa merita incercat.Cererea este simpla, o puteti redacta si dv, solicitand, asa cum ati scris aici, diminuarea comisionului, eliminarea nu este posibila.
Orice modificare a unui comision bancar trebuie justificata. Dvs puteti solicita, in scris, bancii acest lucru, motivand cererea pe care o faceti. Este putin probabil, ca banca sa va aprobe aceasta diminuare de comision, fara motive bine intemeiate. Incercati si vedeti ce puteti obtine.