avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PF radiat=PFA nou infiintat?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PF radiat=PFA nou infiintat?

Am radiat PF-ul si imediat mi-am infiintat un PFA cu alt nume. O factura emisa de PF (care acum e radiat) este corect sa fie achitat in contul bancar al PFA-ului?
Multumesc.

Cel mai recent răspuns: mawpfa , utilizator 12:24, 1 Aprilie 2011
Sub nici o forma .
De ce sub nicio forma? Vorbim de persoane fizice, nu de persoane juridice.
Din cate stiu eu, un PFA nici macar nu e obligat sa aibe cont deschis la banca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Card bancar pe pfa folosit la cumparaturi personale PrestatieTabulara PrestatieTabulara Buna ziua, un PFA, la norma de venit, poate folosi cardul bancar pe contul de PFA pentru cumparaturi? e nevoie de ceva document justificativ sau se pot face ... (vezi toată discuția)
Factura incasata cu chitanta sau fara? Mihai223 Mihai223 O PFA neplatitoare de TVA, care presteaza servicii, factureaza catre un client SRL / PFA. Exista contract intre cele doua entitati in care se stipuleaza si ... (vezi toată discuția)
Poprire conturi pfa/datorie prescrisa mirceastanciubc mirceastanciubc Buna ziua . In urma neplatii unui credit de consum luat ca PF de la o banca, am fost dat in judecata !!!?? de catre o firma specializata, executat silit si ... (vezi toată discuția)