Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PF radiat=PFA nou infiintat?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PF radiat=PFA nou infiintat?

Am radiat PF-ul si imediat mi-am infiintat un PFA cu alt nume. O factura emisa de PF (care acum e radiat) este corect sa fie achitat in contul bancar al PFA-ului?
Multumesc.

Sub nici o forma .
De ce sub nicio forma? Vorbim de persoane fizice, nu de persoane juridice.
Din cate stiu eu, un PFA nici macar nu e obligat sa aibe cont deschis la banca.