Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata impozit pentru un salariat roman detasat in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata impozit pentru un salariat roman detasat in Franta

Societatea are un salariat detasat in Franta, pentru care s-a obtinut Formularul E101. Salariul ,contributiile si impozitul pe venit ii sunt platite in Romania.
Dupa 183 de zile de la data inceperii detasarii trebuie sa i se retina impozit pe venit si in Franta?:-/

Multumesc mult,
Vedeti DECRET Nr. 240 din 23 decembrie 1974

pentru ratificarea Convenţiei dintre guvernul Republicii Socialiste România şi guvernul Republicii Franceze privind evitarea dublei impuneri pe venit şi avere, semnată la Bucureşti la 27 septembrie 1974

EMITENT: CONSILIUL DE STAT

PUBLICAT ÎN: BULETINUL OFICIAL NR. 171 din 31 decembrie 1974

[ link extern ]
ContSters42967, utilizator