Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenitoare in urma unui deces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenitoare in urma unui deces

In urma unui deces sunt singura mostenitoare a unui imobil care include si un spatiu comercial. Contractul de inchiriere este pe o perioada de 7 ani si a fost facut intre chirias si difuncta, in prezent mai avand 3 ani, se poate reinoi sau restabili clauzele deoarece clauzele ma dezavantajeaza?
va multumesc
Clauzele contractului se pot modifica prin acordul partilor.
Sau...daca considerati ca acel chirias a incalcat vreo clauza contractuala, puteti incerca rezilierea lui.