Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Taxa de timbru pentru plangere contraventionala?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Taxa de timbru pentru plangere contraventionala?

Am formulat o plangere contraventionala la in proces-verbal incheiat de ARR Romania, iar Judecatoria Ploiesti m-a citat cu mentiunea de a depune taxa de timbru in valoare de 192 lei. Intrebarea mea este: plangerile contraventionale nu sunt scutite de taxa de timbru? Ce pot sa fac in acest caz sa nu imi anuleze plangerea ca netimbrata?
aveti posibilitatea de a formula cerere de reexaminare a taxei in termen de 3 zile de la data la care ati luat la cunostinta de aceasta.