Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Ajutor - acte necesare profesare mediere
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Ajutor - acte necesare profesare mediere

As dori sa stiu acre sunt pasii si procedurile ce trebuiesc urmate pentru a putea deschide un cabinet de mediator??
Va multumesc!!
Nu ati precizat daca ati urmat cursul de mediator si daca v-ati autorizat. Parca n-as vorbi in van, daca cele doua prime conditii nu sunt indeplinite.
Reveniti cu precizarile de rigoare si, in caz ca raspunsul nu va fi prompt, datorita problemelor urgente legate de pregatirile de Sarbatori, intrati in sectiunea dedicata medierii si veti gasi informatiile necesare.
Pe siteul Consiliului de Mediere www.cmediere.ro gasiti toate explicatiile de care aveti nevoie, functie si de cum preciza colega, starea initiala in care va aflati!
Am urmat cursurile de mediator,, am acea adeverinta de absolvire a cursurilor acre ce tine loc de diploma dupa absolvire....cam atat..
Am gasit cateva informatii utile si am o nelamurire cu privire la:copia dupa Hotararea Consiliului de Mediere prin care se constata indeplinirea conditiilor pentru a avea calitatea de mediator cf lg 192/2006, de unde se obtine aceasta???
mireloi, utilizator
Pana sa va faceti un birou, trebuie sa fiti autorizata ca mediator(acesta fiind primul pas), depuneti mai intai dosarul pentru acest pas , obtineti hotararea de la Consiliu si mergeti mai departe...