Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

noul cod penal

cand intra in vigoare noul cood penal? Multumesc anticipat
Nu se stie nimic sigur in acest sens.
Oricum, sunt slabe sanse ca Noul Cod Penal sa intre in vigoare anul acesta.
luiza2008, utilizator
vedeti ca s-a mai pus aceasta intrebare de foarte multe ori si toti cei de pe aici nu cred ca se va intampla acest lucru in 2011.
Termenul anuntat initial a fost cel de 11.10.2011.
Daca se va respecta , vom vedea
r.gabi a scris:

Termenul anuntat initial a fost cel de 11.10.2011.
Daca se va respecta , vom vedea

De unde ar rezulta acest termen? ... nici macar nu a fost adoptata Legea de intrare in vigoare a Codului Penal...
Pe la facultate se aude ceva de 1.01.2012, dar nu se stie...