avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... A finalizat cineva creditul cu recuperatorii?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

A finalizat cineva creditul cu recuperatorii?

Exista printre noi persoane care au platit o suma X si au terminat creditul la recuperatori? Am auzit ca ei mai fac intelegeri de finalizare a creditelor pe sume mai mici cu conditia sa platesti suma pe moment.
Cum ati procedat, cui de la recuperatori v-ati adresat cu aceasta cerere?
Eu am incercat cu fata de la ghiseu insa nu functioneaza, nu are putere de decizie.
Daca nu se pot spune nume pe forum, va rog scrieti-mi si mie un mesaj, am o situatie grea si m-ar ajuta mult.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: godot , utilizator 17:05, 27 Aprilie 2011
ce puteri au recuperatorii si care sunt limitarile legale

[ link extern ]

Cum procedam cand ni se cere plata unei restante de catre o agentie de colectare debite – Strategia de Validare a Restantei

[ link extern ] /
RECUPERATORI. LIMITELE LEGALE.B-)

[ link extern ] /
Costica, dupa cum ti-am mai spus. Fa in scris oferta, trimite-le prin posta catre un director ceva...In atentia conducerii, etc....Vezi care e patronul societatii :) la registrul comertului, trimite-i lui :) cu asta ultima am glumit :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperatorii mrsica mrsica Buna seara! In urma cu aproximativ 2 ani am facut un abonament la Cosmote care mi-l platea mama. Eu am plecat din oras si mama nu a mai platit acest ... (vezi toată discuția)
Neplata abonament telefonie, creanta preluata de o firma bobonet bobonet buna ziua va rog sa ma ajutati cu un sfat intr-o problema acum 2 ani si cateva luni am avut un abonament la [editat] care nu lam mai putut plati de cateva luni ... (vezi toată discuția)
Cum sa platesc cit mai putin la recuperatori srl? Costica33 Costica33 Buna ziua, Am un credit bancar mare cu garantie ipotecara cesionat fara notificare de o banca de mare .... catre un SRL si ala de mare ...., cei mai ... (vezi toată discuția)