Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... A finalizat cineva creditul cu recuperatorii?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

A finalizat cineva creditul cu recuperatorii?

Exista printre noi persoane care au platit o suma X si au terminat creditul la recuperatori? Am auzit ca ei mai fac intelegeri de finalizare a creditelor pe sume mai mici cu conditia sa platesti suma pe moment.
Cum ati procedat, cui de la recuperatori v-ati adresat cu aceasta cerere?
Eu am incercat cu fata de la ghiseu insa nu functioneaza, nu are putere de decizie.
Daca nu se pot spune nume pe forum, va rog scrieti-mi si mie un mesaj, am o situatie grea si m-ar ajuta mult.
Multumesc!
ce puteri au recuperatorii si care sunt limitarile legale

[ link extern ]

Cum procedam cand ni se cere plata unei restante de catre o agentie de colectare debite – Strategia de Validare a Restantei

[ link extern ] /
RECUPERATORI. LIMITELE LEGALE.B-)

[ link extern ] /
Costica, dupa cum ti-am mai spus. Fa in scris oferta, trimite-le prin posta catre un director ceva...In atentia conducerii, etc....Vezi care e patronul societatii :) la registrul comertului, trimite-i lui :) cu asta ultima am glumit :)