Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... rca pt masina inmatriculata in Franta
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

rca pt masina inmatriculata in Franta

unde pot face o asigurare rca pt o masina inmatriculata in Franta?
Multumesc!
In Franta, ca tara de inmatriculare a autovehiculului.
La orice asigurator care are "Asigurare de frontiera".
Asigurarea de frontiera e f. scumpa, cateva sute de euro lunar, asa ca e de preferat sa reinnoiti asigurarea RCA in tara unde este inmatriculat vehiculul.
Atat RCA-ul (valabil pentru Franta) cat si Cartea Verde (valabila pentru celelalte tari) cel mai bine este sa se faca unde este inmatriculata masina. Pana acum ceva vreme se emiteau si la noi asemenea polite dar acum s-a interzis emiterea acestor polite.
Salut! Pe cartea de înmatriculare a mașini cu numere de Franța scrie și CNP proprietarului și cum o găsesc pe cartea de înmatriculare'