Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Raport de expertiza - obiectiuni
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Raport de expertiza - obiectiuni

un expert mi-a facut o expertiza la un autoturism accidentat pe partea dreapta dar de fapt ea a fost lovita pe stanga si judecatorul de caz a acceptat-o
Nu ati facut obiectiuni la expertiza respectiva?
Puteti face plangere penala impotriva expertului, de asemenea, puteti ataca hotararea.
am facut plangere penala dar este sustinut de politi(este expertul de serviciu al politiei circulatie) si are si 74 ani ,dar asta nu ar fi nimic eu cer contra expertiza si aceasta este facuta de acelasi expert asta se intampla la slobozia
strimbeanu mihai a scris:

un expert mi-a facut o expertiza la un autoturism accidentat pe partea dreapta dar de fapt ea a fost lovita pe stanga si judecatorul de caz a acceptat-o

Daca vi s-a adus la cunostinta raportul de expertiza, de ce nu l-ati contestat? Ati formulat obiectiuni la raportul respectiv?
Aveti dreptul sa numiti un expert-parte(adica un expert numit de dv),sa cereti un supliment de expertiza(ceea ce se pare ca s-a dispus, din moment ce este efectuat de acelasi expert) ori sa solicitati o noua expertiza( pe are nu o va mai efectua primul expert si la care va participa si expertul consilier numit de dv).
m.belu, utilizator
l-am contestat dar judecatoarea nu mi-a admis,motiv pentru care am facut plangere la CSM