Forum Discuţii juridice Executare silită evacuare...cum?
Discuție deschisă în Executare silită

evacuare...cum?

cum se face evacuare de catre banca dintr-un imobil cu buniri sau fara bunuri?
Banca nu va evacuiaza ci va scoate la licitatie publica imobilul in urma evaluarii. Evacuarea v-o face noul proprietar care a adjudecat la licitatie imobilul si, p-v de adjudecare ii confera adjudecatorului titlul de proprietate asupra imobilului..:((
Manole Dumitru, utilizator
Oricum vanzarea imobilelor de catre executorii bancari prin licitatii dureaza destul pentru ca nu prea se inghesuie cumparatorii.
licitatia se va face doar pt bunul imobil. nu si pt obiectele din casa. daca doriti sa mai prelungiti puteti depune contestatie la executare la judecatorie.
dar bunurile se pot lua si dupa ce s-a propus licitatia sau doar inainte
Da. Cand va trebui sa eliberati imobilul, atunci trebuie sa va mutati.