Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vreau sa schimb locul de munca si am ceva in cazier ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vreau sa schimb locul de munca si am ceva in cazier care expira in septembrie,ma afecteaza?

Buna ziua, acum mai multi ani am avut un accident rutier in urma caruia am primit o pedeapsa cu suspendare si un termen de incercare; pedeapsa cu suspendare a expirat in 2009 iar termenul de incercare expira anul acesta in septembrie, astfel incat am inteles ca apare la cazier pana in septembrie. Ma afecteaza la noul loc de munca? deaorece mi sa cerut sa duc si cazierul..
Multumesc!
Depinde de care este postul pentru care aplicati si de angajator. Angajatorul poate sau nu sa va ceara cazierul.