Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... adeverinta din care sa rezulte ca persoana este apta ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

adeverinta din care sa rezulte ca persoana este apta d.p,d.v.psihologic

Medicul de familie poate elibera adeverinta din care sa rezulte ca persoana este apta d.p.d.v.psihologic pentru executarea functiei de judecator necesara inscrierii la concursul INM
Din cate cunosc, medicul de familie va trimite la specialist, care va testeaza si emite un certificat "apt psihic " sau medicul de familie elibereaza o adeverinta cu mentiunea "clinic sanatos si apt psihic", pe baza rezultatelor examinarii clinice si a cretificatului eliberat de specialist.
m.belu, utilizator
multumesc