avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... care e procedura pentru furt in hipermarket?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

care e procedura pentru furt in hipermarket?

acolo se fura foarte mult ,e posibil sa trimita prin fax sesizare catre politie cu datele celui prins asupra faptului si politia sa ia pe urma masuri?sau trebuie retinut pe loc cel prins ?:O
Cel mai recent răspuns: prosecutor , utilizator 19:58, 4 Septembrie 2008
Daca se face sesizare la politie si exista dovezi...clare asupra infractiunii, politia poate lua masuri si ulterior, respectiv sa-l cheme pe respectivul infractor la politie ulterior pentru a da declaratie. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa-l retina pe loc.( sau nu stiu eu:-/).
nu , nu scrie nicaieri!
cam in cat timp poate fii chemat la politie invinuitul?
:(
Depinde cat de mult are de lucru politia. Acum este si perioada concediilor.
cam cat cel mult ? in maxim 1 luna ,2, 1 an?

care e practica ? normal poate sa vina oricand pana se prescrie fapta dar ea de obicei cam in cat timp vine?
Ultima modificare: Miercuri, 13 August 2008
Gabriela Mihai, Avocat

Alte discuții în legătură

Mi- e rusine !sunt bulversat! coosminn coosminn :">:">:-/saptamana trecuta am furat din carrfor produse in valoare de 60 lei,m au prins si le am platit ,apoi mi au scris datele de pe buletin pe un formular ... (vezi toată discuția)
Am furat dintr-un mega-marchet!va rog ajutati-ma cu cateva sfaturi! Stropinel Stropinel Buna ziua!Probabil ca la problema pe care o am in momentul asta ar trebui sa ma duc la un psiholog nu sa va sacai pe voi cu intrebarile mele.Dar totusi v-as ... (vezi toată discuția)
Furt g3o g3o Buna seara.Am o nelamurire.O persoana X sa zicem a fost prinsa ca a furat un sac cu detergent dintr-un magazin prin camera video.A fost dusa la politie in urma ... (vezi toată discuția)